17

Friday, August

Ławki betonowe, blaty do kuchni oraz Szamba z Montażem

Dachówki betonowe
 /  /  / Dachówki betonowe
Dachówki betonowe

Dachówki betonowe

Dachówki betonowe
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Rodzaje dachówek

Nie od dziś wiadomo, że jednym z najdroższych elementów budowy domu jest dach. Wynika to zarówno z dużej powierzchni, jaką trzeba pokryć i ilości prac jaką trzeba wykonać. W związku z dużymi kosztami warto wcześniej dobrze zaplanować swój budżet i zastanowić się czym będziemy kryć nasz dach. Do wyboru mamy przede wszystkim dachówki betonowe, nieco różniące się technologią produkcji dachówki ceramiczne, a także coraz popularniejsze blachodachówki.
Jak to zwykle bywa, każdy materiał ma swoje zalety i wady, dlatego przed wyborem powinniśmy dokładnie się z nimi zapoznać i je rozważyć. Jeśli chodzi o dachówki betonowe czy inaczej cementowe to są one wykonywane jedynie z naturalnych składników. Ten rodzaj dachówek będzie najbardziej odporny na działanie warunków atmosferycznych. Przeciętna trwałość tego typu produktów szacuje się na około siedemdziesiąt lat.
Jeśli chodzi o dachówki ceramiczne to swym wyglądem przypominają swych betonowych odpowiedników. Różnice związane są z materiałami z jakich zostały wykonane. Uważa się, że dachówki ceramiczne są nieco trwalsze od betonowych, a okres ich żywotności szacuje się na sto lat. Ich wadą jest też to, że są droższe od betonowych.
Jeśli chodzi natomiast o blachodachówkę to jej trwałość określa się na maksymalnie pięćdziesiąt lat. Jest mniej odporna na działanie warunków atmosferycznych, także wiatru. Przy jakimkolwiek zarysowaniu zaczyna rdzewieć. Jej niewątpliwą zaletą jest za to cena, niższa niż w przypadku dachówek betonowych czy ceramicznych.

Pozostałe artykuły tematyczne o budownictwie:

Tags: elwix torba, księgowość wspólnoty Rawa Mazowiecka, osb stopfire, Tynk silikonowy Lakma, Sieciowy amplituner AV Yamaha RX-A3050, balayage fryzjer kraków, kinesiotaping bielsko biała, wałki pa66, kaplica Santori, Szybkoschnąca Lakierobejca do wnętrz zastosowanie, Tanie multiplikatory

About the author:

Related posts
laweta Golub-Dobrzyń, Umywalka Simas Evolution 90x50cm EVO12, osiem pomysłów na prezent dla kulturysty, Umywalka Simas Evolution 70x49cm EVO11, wypożyczalnia igłofiltrów stalowych, Umywalka Simas Flow 115x50cm FL03, Miska wisząca WC Catalano Zero 55 1VS55N00, Miska wisząca Catalano New light 1VSLI00, taśmy transportowe Primacon, Umywalka Simas Evolution 53x45cm EVO15