18

Sunday, November

Ławki betonowe, blaty do kuchni oraz Szamba z Montażem

Deweloper – Piekary Śląskie
 /  /  /  / Deweloper – Piekary Śląskie
Deweloper – Piekary Śląskie

Deweloper – Piekary Śląskie

Deweloper – Piekary Śląskie
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

deweloper (1)Kto remontuje stare budynki?
Z remontem zabytków kojarzy nam się konserwator. Najpopularniejsze wyobrażenie zawiera kogoś, kto nadzoruje całość działania, dyktując firmie budowlanej, co powinna robić. Konserwator zabytków to czasem postać o dość złowieszczej otoczce – mówi się, że może zablokować możliwość budowy lub znacznie podnieść jej koszt i czas trwania. Nie do końca jest to prawdą. Często za renowacją budowli stoi deweloper, chociaż konserwator zabytków powinien ją nadzorować.
Na budowie tego typu pracują technicy renowacji. Ich zadaniem jest zabezpieczenie ocalałych elementów budynku oraz zdecydowanie, co powinno zostać stworzone od nowa. Oni prowadzą także odpowiednią dokumentację. Chociaż w Polsce budżet na renowację zabytków jest niewielki i często inwestorzy nie mogą liczyć na odpowiednio wysokie dofinansowania, nie można demonizować pracy konserwatora zabytków – stoi on na straży dziedzictwa narodowego i absolutnie nie stawia sobie za cel utrudniania życia ludziom podejmującym się budowy lub renowacji obiektów.

Pozostałe artykuły tematyczne o budownictwie:

Tags: , , , , , , , , , ,

About the author:

Related posts
Dochodzenie odszkodowań górniczych Konin, Umywalka Simas Frozen 90x50cm FZ11, Umywalka Catalano Star 105x48 1105ST00, Podstawy geodezji inżynieryjnej Geodpis, szambo betonowe w Piotrkowie Trybunalskim, Umywalka Simas Frozen 121x50,5cm U120, Umywalka Simas Evolution 34x31cm EVO14, Umywalka Simas Arcade 37x28 cm AR035, Umywalka Simas Evolution 53x45cm EVO15, Umywalka Simas Evolution 58x42cm EVO10