20

Friday, July

Ławki betonowe, blaty do kuchni oraz Szamba z Montażem

Deweloper – Piekary Śląskie
 /  /  /  / Deweloper – Piekary Śląskie
Deweloper – Piekary Śląskie

Deweloper – Piekary Śląskie

Deweloper – Piekary Śląskie
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

deweloper (1)Kto remontuje stare budynki?
Z remontem zabytków kojarzy nam się konserwator. Najpopularniejsze wyobrażenie zawiera kogoś, kto nadzoruje całość działania, dyktując firmie budowlanej, co powinna robić. Konserwator zabytków to czasem postać o dość złowieszczej otoczce – mówi się, że może zablokować możliwość budowy lub znacznie podnieść jej koszt i czas trwania. Nie do końca jest to prawdą. Często za renowacją budowli stoi deweloper, chociaż konserwator zabytków powinien ją nadzorować.
Na budowie tego typu pracują technicy renowacji. Ich zadaniem jest zabezpieczenie ocalałych elementów budynku oraz zdecydowanie, co powinno zostać stworzone od nowa. Oni prowadzą także odpowiednią dokumentację. Chociaż w Polsce budżet na renowację zabytków jest niewielki i często inwestorzy nie mogą liczyć na odpowiednio wysokie dofinansowania, nie można demonizować pracy konserwatora zabytków – stoi on na straży dziedzictwa narodowego i absolutnie nie stawia sobie za cel utrudniania życia ludziom podejmującym się budowy lub renowacji obiektów.

Pozostałe artykuły tematyczne o budownictwie:

About the author:

Related posts
wynajem igłofiltrów elastycznych, Primacon taśmy transportowe, Umywalka Simas Flow 87x49,5cm FL05, Miska stojąca WC Catalano Zero 45 1VP4500, Umywalka Simas Flow 69x50cm FL01, Miska stojąca WC Catalano Zero 55 1VP5500, armatura łazienkowa Dornbracht, Miska wisząca Catalano Zero 45 1VSV45N00, Miska wisząca Catalano New light 1VSLI00, Umywalka Simas Frozen 90x50cm FZ11